wtorek, 11 lutego 2014

Alice in Wonderland

Kreatywny Kufer ogłosił ciekawe wyzwanie: Film Alicja w Krainie Czarów wg Tima Burtona, z którym postanowiłam się zmierzyć. Ufff.... 


Opowieść, która powinna być lekka, śmieszna i kolorowa, o dziewczynce, która zasypia w letnie popołudnie pod drzewem i ma przedziwne sny. U Tima Burtona jest natomiast szaro, ponuro, kolory są nienasycone i smutne. Jest królowa, księżniczka, jest magia i magiczne stworki, są rycerze.... czyli wszystko co potrzebne do niezłego fantasy. Tymczasem film Burtona jest..... inny. Owszem jest magiczny. Ale jest przede wszystkim obrazem przedstawionym w krzywym zwierciadle, dodatkowo wykorzystującym wszelkie możliwe skrajności: charakterów, wzrostu, kolorów, samopoczucia. Jako wyzwanie: ciężki orzech :).


Bo dłuższym namyśle zdecydowałam się swoją interpretację filmu ująć w formie wisiora, który zawsze będzie mi się kojarzył z podstawową magiczną biżuterią. Chciałam, aby jego forma była jak najbardziej magiczna i fantasy. Zdecydowałam się jednak nie używać kolorów, tylko zachować "ponurość" filmu Burtona, co z kolei nadało wisiorowi elegancji i powagi. Dodatkowo wykorzystałam kolor srebrny jako odwzorowanie pięknej zbroi Alicji.

Przedstawiam efekt mojej 2-dniowej pracy: ALICE IN WONDERLAND


 Zgłaszam Alice in Wonderland do wyzwania Kreatywnego Kufra


3 komentarze:

 1. Prześliczny jest ten wisior, niezwykle elegancki i bardzo magiczny:)
  Pozdrawiam
  http://koralikowyszlak.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękny wisior ;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Super wzór i jakość wykonania na 6
  pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń